Chemikų dienos

                                                                            

Prieš daugiau nei pusšimtį metų studentų bendruomenė iš Sankt Peterburgo universiteto atsivežė idėją rengti savo fakulteto dienas, todėl jau 1965 metais Vilniaus universiteto narsiųjų chemikų būrys surengė pirmąsias Chemikų dienas. Ši šventė truko vos dieną, tačiau tai pritraukė ne tik Vilniaus universiteto chemikus, bet ir kitus studentus, net iš užsienio šalių. Vilniaus universiteto istorijoje Chemijos fakultetas pasižymėjo kaip pirmieji pradėję švęsti fakulteto dieną. Entuziastingų studentų rengiama šventė neapsieidavo be diskusijų ir šokių vakarų, vykusių net pačiame fakultete. Chemikai surengdavo ir nepamirštamas ekskursijas po sostinę. Šventę vainikuodavo uždaromasis vakaras, kuriuo metu studentai sugūžėdavo  Centrinių Rūmų kavinėje ir dainų ir šokių sūkuryje palydėdavo Chemikų dienas kitų metų link.

Dėl didelio pasisekimo chemikai pradėjo rengti ne tik vienos dienos šventę, tačiau net savaitę trunkantį renginį. Didelis susidomėjimas traukė ne tik pačius studentus, bet ir kitus svečius. Tai lėmė naujų veiklų atsiradimą – įvairūs konkursai, intriguojančios varžybos, kuriose patys chemikai galėdavo rungtis ne tik dėl nugalėtojo vardo, tačiau ir dėl papildomo balo prie organinės ar kvantinės chemijos egzaminų įvertinimo. Šventės sensacija tapę spektakliai buvo tik dalis kūrybiškųjų studentų darbų. Visų nuostabai chemikai pradėjo kurti filmus, kur pirmąsias kino juostas ryškindavo patys studentai. Filmai būdavo nespalvoti ir begarsiai, tačiau laikui bėgant kokybė gerėjo, kas lėmė dar didesnį susidomėjimą filmais. Chemikai puoselėja šias vertybes iki šiol – filmas yra būtinas Chemikų dienų atributas. Savaitės baigiamasis vakaras laikui bėgant persikėlė į Chemijos fakultetą, kur auditorijose grodavo skirtingo stiliaus muzika, o vakarą užbaigdavo pačių studentų surengtas fejerverkų šou.

Net ir po tiek metų Vilniaus universiteto chemikai tradiciškai rengia kasmetines Chemikų dienas. Šiemet jos – jau net 54-osios! Kaip ir kiekvienais metais, chemikų minima šventė stulbins įvairiausiais renginiais, kuriuose dalyvauti kviečiamas kiekvienas norintis! Nepakartojamos akimirkos laukia jūsų atidarymo konferencijoje ir kituose renginiuose, kur galėsite ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir išsinešti naudingos informacijos apie chemijos perspektyvas. Taip pat jūsų laukia unikalus ir intriguojantis filmų vakaras, kurio metu bus rodoma šių metų filmo premjera. Kaip Chemikų dienos be vieno populiariausių ir daugiausiai dėmesio sulaukiančių boulingo turnyrų didžiausiame sostinės boulinge! Nepamirškime ir Press konferencijos, kur į įvairiausius norimus ir smalsumą keliančius klausimus atsakinės patys dėstytojai. Chemikai nebūtų chemikais, jei Naugarduko rūmų kiemelis neskleistų gardžiausių kepsnių ir dešrelių kvapų bei nekviestų visų į pavasarišką BBQ, kartu paskrudinti zefyrų ir pasišnekučiuojant praleisti šiltą balandžio vakarą. Taip pat pakviesime užsukti į chemikų darbo kampelį, kur ne tik patys chemikai stebins įvairiais bandymais, bet ir kiekvienas galės išlaisvinti savo vidinį chemiką! Chemikų dienose gausu ne tik įspūdingų renginių, tačiau ir galimybių linksmai praleisti laiką besivaržant protmūšyje. Galiausiai 54-osios Chemikų dienos persikels į „Gimtadienis“, kur finalinis vakaras nustebins kiekvieną! Visiems žinomos dainos privers dainuoti ir šokti kartu, ir šis vakaras emocijų sūkuriu išsuks daug nepakartojamų akimirkų!

Sek šviežiausias naujienas Facebook arba Instagram paskyrose!

Turi idėjų arba trokšti prisidėti prie renginio organizavimo proceso? Rašyk Chemikų dienų vadovei Lavijai Žibutytei chemikudienos@chgf.vusa.lt

Chemikų dienų vadovė Lavija Žibutytė chemikudienos@chgf.vusa.lt