Chemikų dienos

<< Grįžti į pradinį puslapį

                    

Prieš daugiau nei pusšimtį metų studentų bendruomenė iš Sankt Peterburgo universiteto atsivežė idėją rengti savo fakulteto dienas, todėl jau 1965 metais Vilniaus universiteto narsiųjų chemikų būrys surengė pirmąsias Chemikų dienas. Ši šventė truko vos dieną, tačiau tai pritraukė ne tik Vilniaus universiteto chemikus, bet ir kitus studentus, net iš užsienio šalių. Vilniaus universiteto istorijoje Chemijos fakultetas pasižymėjo kaip pirmieji pradėję švęsti fakulteto dieną. Entuziastingų studentų rengiama šventė neapsieidavo be diskusijų ir šokių vakarų, vykusių net pačiame fakultete. Chemikai surengdavo ir nepamirštamas ekskursijas po sostinę. Šventę vainikuodavo uždaromasis vakaras, kuriuo metu studentai sugūžėdavo  Centrinių Rūmų kavinėje ir dainų ir šokių sūkuryje palydėdavo Chemikų dienas kitų metų link.

Dėl didelio pasisekimo chemikai pradėjo rengti ne tik vienos dienos šventę, tačiau net savaitę trunkantį renginį. Didelis susidomėjimas traukė ne tik pačius studentus, bet ir kitus svečius. Tai lėmė naujų veiklų atsiradimą – įvairūs konkursai, intriguojančios varžybos, kuriose patys chemikai galėdavo rungtis ne tik dėl nugalėtojo vardo, tačiau ir dėl papildomo balo prie organinės ar kvantinės chemijos egzaminų įvertinimo. Šventės sensacija tapę spektakliai buvo tik dalis kūrybiškųjų studentų darbų. Visų nuostabai chemikai pradėjo kurti filmus, kur pirmąsias kino juostas ryškindavo patys studentai. Filmai būdavo nespalvoti ir begarsiai, tačiau laikui bėgant kokybė gerėjo, kas lėmė dar didesnį susidomėjimą filmais. Chemikai puoselėja šias vertybes iki šiol – filmas yra būtinas Chemikų dienų atributas. Savaitės baigiamasis vakaras laikui bėgant persikėlė į Chemijos fakultetą, kur auditorijose grodavo skirtingo stiliaus muzika, o vakarą užbaigdavo pačių studentų surengtas fejerverkų šou.

Tradicija nenutrūksta ir šiemet – jau šį rudenį įvyks 55-osios Chemikų dienos, vėl subursiančios Vilniaus Universiteto bendruomenę – alumnus, įvairių fakultetų studentus bei visus kitus žmones, norinčius pažinti chemijos mokslą, susipažinti su mūsų fakultetu bei, žinoma, gerai praleisti laiką. Chemikų dienų komanda džiaugiasi, jog pasaulinės pandemijos metu pavyko išsaugoti Chemikų dienų tradiciją bei tęsti ją kiek neįprastu metu. Šis renginių ciklas, tradiciškai turėjęs įvykti pavasarį, džiugins rudenį, tik prasidėjus mokslo metams. Kaip ir kasmet, Chemikų dienos bus kupinos įvairių pramogų ir renginių, tarp kurių yra tradicinio Chemikų dienų filmo peržiūra bei paskaitų ciklas, kurio metu kviestiniai lektoriai kalbės įvairiomis su chemija susijusiomis temomis. Taip pat bus rengiami laboratoriniai darbai moksleiviams bei universiteto bendruomenei, visi norintys turės galimybę varžytis cheminiame triatlone bei boulingo ir tinklinio turnyruose. Universiteto bendruomenė bus kviečiama susiburti į BBQ vakarą pabendrauti, paskanauti ant laužo keptu maistu ir ramiai pabūti tarp seniai matytų žmonių. Chemikų dienas vainikuos Cheminis šou, kur bus galimybė pamatyti įspūdingus cheminius triukus ir iš arčiau pažvelgti į audringas chemines reakcijas. Kviečiame kartu tęsti tradiciją ir susitikti 55-osiose Chemikų dienose, kurios, tikimės, suteiks gerų emocijų bei pozityviai nuteiks visiems artėjantiems mokslo metams!

Sek šviežiausias naujienas Facebook arba Instagram paskyrose!

Turi idėjų arba trokšti prisidėti prie renginio organizavimo proceso? Rašyk Chemikų dienų vadovei Lavijai Žibutytei chemikudienos@chgf.vusa.lt

Chemikų dienų vadovė Lavija Žibutytė chemikudienos@chgf.vusa.lt