Studijos ir praktika užsienyje

STUDIJOS UŽSIENYJE

Vilniaus universitetas, siekdamas suteikti studentams universalų išsilavinimą bei plačias kompetencijas, siūlo įvairiapusiškas lavinimosi galimybes studentams išvykstant dalinėms studijoms į užsienio universitetus. Studijos užsienyje leidžia studentams įgyti naujos akademinės bei tarpkultūrinės komunikacijos patirties, įvertinti savo kompetencijas bei apsvarstyti veiklos ir darbo alternatyvas.

Visi Vilniaus universiteto studentai gali dalį savo studijų praleisti užsienio universitetuose, jei užsienio universitete studijuojami dalykai dera su Vilniaus universitete studijuojamos programos tikslais ir gali būti į ją integruoti. Vilniaus universitetas studentams siūlo pasinaudoti tokiomis mainų programomis kaip Erasmus, Erasmus Mundus ir kt. bei Universiteto dvišalių sutarčių siūlomomis galimybėmis. Universitetas taip pat skatina laisvai judančių studentų iniciatyvą, kai studentai patys susiranda dalinėms studijoms priimantį universitetą bei reikiamą finansavimą.

Nepriklausomai nuo to, pagal kokią programą studentas išvyksta, visi dalykai kuriuos studentas planuoja studijuoti užsienyje turi būti suderinti su fakultetų (padalinių) Erasmus studijų koordinatoriais. Tai garantuoja, kad parsivežti akademiniai rezultatai bus visiškai užskaityti ir integruoti į VU studijuojamą programą.

Daugiau informacijos apie mainų galimybes galima rasti čia.

Erasmus+ universitetų sąrašus – čia. Erasmus studentų atsiliepimus – čia.

PRAKTIKA UŽSIENYJE

Universiteto studentai turi galimybę atlikti praktiką užsienyje pagal šias programas:

  • Erasmus+ programą – praktika atliekama užsienyje veikiančiose įmonėse ir organizacijose. Daugiau informacijos apie Erasmuspraktiką galima rasti čia. Praktikantų atsiliepimus – čia.
  • Vulcanus in Japan programą (skirta fizinių, inžinerijos mokslų I ir II studijų pakopų baigiamųjų kursų studentams) – praktika skirta susipažinti su pažangių Japonijos kompanijų naudojamomis aukštosiomis technologijomis, išmokti japonų kalbą, suprasti kultūrą, įgyti tarptautinės profesinės patirties pramonės įmonėse Japonijoje. Daugiau informacijos apie programą rasite čia.

Studentai, vykstantys į tarptautinę praktiką pagal minėtas programas, gauna praktikos mobilumo stipendiją. Tarptautinės praktikos trukmė yra nuo 2 iki 12 mėnesių.

Už tarptautinės praktikos koordinavimą Vilniaus universitete yra atsakinga Studijų direkcija.