Kodėl verta dalyvauti pirmakursių stovykloje?

Kiekvienais metais rugpjūčio pabaigoje naujųjų VU CHGF studentų laukia pirmakursių stovykla, kurios metu galima susipažinti su kurso draugais bei administracija, pristatomos universiteto organizacijos, veiklos, kuriomis galima užsiimti greta studijų.

Praeitais metais stovyklos metu pirmakursiai klausėsi paskaitų apie VU SA, Chemijos ir geomokslų institutus, socialinę ir akademinę informaciją bei Chemikų dienas, dalyvavo orientacinio varžybose bei protkovėje, žaidė Žalgirio mūšį, susipažino su bendrakursiais, kuratoriais, stovyklos vadovais ir svečiais, o, svarbiausia, gerai praleido laiką.

 

Šiemet pirmakursių stovykla rengiama bendrai Chemijos ir geomokslų institutams, ir norėdami pasidalinti įspūdžiais, apklausėmė keletą buvusių pirmakursių, kokia buvo jų patirtis, kodėl, jų manymu, yra verta dalyvauti fuxų stovykloje.

Kodėl verta dalyvauti pirmakursių stovykloje?Todėl, kad stovykloje nereikia laukti rugsėjo tam, jog pasijaustum studentu. Į fux’ų stovyklą registravausi kai tik prasidėjo registracija, nes buvau girdėjęs, jog jose būna tokių veiklų kuriose maloniai nustembi atradęs kažką naujo savyje ar kituose fux’uose. Atvykau tikėdamasis smagiai praleisi laiką, daug nesitikėjau nieko išmokti. Boy oh boy,klydau. Stovykloje susipažįsti su savo kursiokais, kuratoriais, stovyklos organizatoriais, kurie, keisčiausias dalykas po mokyklos – žiūri į tave kaip į sau lygų studentą, laisvai bendrauja ir nestato į jokius rėmus. Per tris dienas sužinojau daugiau apie universitetą ir gyvenimą jame nei bendraujant su vyresniais draugais mokyklos laikais, rugsėjo pirmąją atėjęs į universitetą mačiau ne nepažįstamus veidus, o draugus.

Lukas Lisauskas (VU SA CHGF pirmininkas)

Pabaigęs mokyklą ir įstojęs į universitetą jautiesi toks joks – nebe mokinys, bet dar ir ne studentas. O tada nuvažiuoji į pirmakursių stovyklą ir visos problemos išsisprendžia. Čia ne tik sužinai daugybę naudingos informacijos iš lektorių ir nuostabių kuratorių. Svarbiausia, kad čia susipažįsti su žmonėmis, kurie bus geriausi draugai visa studijų laikotarpį – grupiokais, kursiokais ir fakultečiokais. Iš stovyklos parsiveži nuovargį ir pačius gražiausius vasaros prisiminimus. Be to, jautiesi maždaug šimtą kartų drąsiau prasidėjus mokslo metams, nes atėjęs į salę, kurioje sėdi virš šimto žmonių, pusę jų jau pažįsti. Pirmakursių stovykla yra nuostabiausias tramplinas į studentišką gyvenimą – būtinai juo pasinaudok!

          – Laima Jasionytė (VU SA CHGF vicepirmininkė)

Fuxai tai tarsi naujo gyvenimo etapo pradžia. Jie padeda su juo susipažinti, apsiprasti bei susirasti naujų draugų. Nuo fuxų stovyklos prasideda geriausi studijų metai ir tai gali lemti, kokie puikūs jie bus.

Austė Jancevičiūtė (VU CHGF kuratorė)

Būdama pirmakurse į stovyklą nevažiavau – bijojau, tada aišku, prisigalvojau įvairių priežasčių ir argumentų, kodėl visgi stovykla nėra gerai man, tai sumažino kaltę, na…. bent trumpam, kol neatėjau į pasiruošimus eisenai ir nepamačiau besišypsančių veidų, smagiai bendraujančių grupelių besifotografuojančių kartu ar dirbančių prie dekoracijų. Jiems viskas buvo lengviau, daugelis jau buvo pažįstami, o susipažino juk stovykloje… Ten visi tokie patys – visi išsigandę ir be pažįstamų, tad susipažinti lengviau, o vėliau jau kitaip, ypač jei nesi labai drąsus žmogus. Buvo dar blogiau, kai visi pasakojo apie stovyklą, visus nuotykius, prisiminimus, o veidai tik švyti.. Ir kiekvienas toks pasakojimas baigiasi tuo pačiu sakiniu – ,, Ach, kaip norėčiau ten grįžti…”

  – Benita Makarvičiūtė (VU SA CHGF socialinės srities koordinatorė)

Fuxų stovykla – tai įvykis, kurio tikrai nepamirši. Čia ne tik sužinojau informaciją, kurios negalvojau, kad man prireiks, bet susipažinau su žmonėmis, kurie dar ilgai bus neatsijiemi nuo nepamirštamų jaukių vakarų kartu ar mokslo, kuris dėka jų, tampa lengvesnis.

                                                 – Emilija Sadauskaitė ( VU CHGF studentė)

Fuxų stovykla – tai puiki galimybė palydėti vasarą bei puikiai praleisti laiką gryname ore, taip pat tai jau pirmas įvadas į studentišką gyvenimą! O kada geriau jei ne per fuxų stovyklą megzti naujas pažintis, susirasti naujų draugų arba mokslo kolegų su bendrais interesais? Šiemet pirmakursiams pasisekė, kadangi jie turės galimybę susipažinti ne tik su savo instituto studentais, taip pat ir su kitos mokslo šakos studentais. Beje, nepraleiskite progos pabendrauti su vyresnių kursų studentais!

 – Aurelija Gulbicka (VU SA CHGF marketingo srities koordinatorė)